Veľmi dôležitou súčasťou odborného poradenstva je rada realitného poradcu k stanoveniu správnej ceny predaja bytu, domu či pozemku. Často krát sú predávajúci vystavovaní mylným informáciám zo strany makléra.

Ten ak chce získať nehnuteľnosť do ponuky, tak nasľubuje majiteľovi aj modré z neba.

V našej realitnej praxi uprednostňujeme pravidelné vyhodnocovanie predajov a tým aj určíme pravdepodobnú cenu nehnuteľnosti. Ako realitný poradca rozlišujem dva druhy cien. Jednou z nich je Cena inzertná. Inzerovaná cena je cena, ktorá sa zobrazuje v reklamnej ponuke realitnej kancelárie, na realitných portáloch, v novinách, atď. Cena inzertná je svojím spôsobom druh škodnej, ktorá deformuje a skresľuje informáciu o skutočnej cene na trhu. Tu nastáva situácia, že vlastníci bytov sa nechajú uniesť výškou inzerovanej ceny, pretože je oveľa vyššia ako Cena realizačná. Cena, za ktorú sa predaj nehnuteľnosti zrealizuje nie je nikde zverejňovaná a teda klienti realitnej kancelárie ani samotní majitelia sa nemajú odkiaľ dozvedieť aktuálnu trhovú cenu za ich nehnuteľnosť, teda byt, dom alebo pozemok.

Súčasťou práce realitného makléra je odborné poradenstvo o cene. V našej spoločnosti vám poskytujeme Realitný servis na vrchole a to aj pravidelným vyhodnocovaním kúpnych cien a zaznamenávaním údajov za meter štvorcový do vlastnej cenovej mapy, ktorú pri stretnutí s klientom používam. Je to veľmi dôležité z pohľadu uzatvorenia realitného obchodu, pretože dochádza k obojstrannej spokojnosti ako na strane predávajúceho, tak i na strane kupujúceho.

Autor článku:

Marcel Franko – realitný a hypotekárny poradca | +421 949 129 656 | marcel@realitnyobchodnik.sk

Pridaj komentár